Tanfolyamok

Fontosnak tartom tisztázni: a babaúszás nem az úszástanulásról szól, egy baba nem fog megtanulni úszni. Négy, de inkább ötéves kora előtt biztosan nem tudjuk elkezdeni a szó szoros értelmében vett úszásoktatást. Vagyis a gyermek három hónapos korától ötéves koráig játékos vízhez szoktatásról beszélhetünk inkább. A babaúszás azért hasznos, mert erősödik a gyermek izomzata, erősödik a tüdő, jobb lesz a keringés, kedvező hatással van a mozgásfejlődésre, a gyermek szocializációjára, a szülő-gyermek kapcsolatra. A Ficánka Úszósuliban az oktatások korosztálytól függetlenül a szülők aktív közreműködésével zajlanak, tehát a szülő is a vízben van. Fő előnye pedig, hogy gyermekünk megszokja a közeget, és a későbbiekben valószínűleg nem fog félni már a víztől. Az oktatások nem arról szólnak, hogy ha akarod, ha nem, azt csinálod, ami a feladat. Ha látom, hogy a pici nyűgös, fáradt, nincs jó napja vagy csak épp a dackorszakát éli, egyszerűen nem erőltetem, kap más feladatot, esetleg egy játékot a kezébe, vagy egyszerűen csak félrehúzódhat anyával vagy apával egy kis ölelgetésre, simogatásra, feltöltődésre.

Babaúszás

( 3-12 hó, 12-24 hó )

Célunk nem a búvárreflex fenntartása, hanem – egy tanulási folyamattal – annak kiváltása. Az oktatási módszerem nem merülésközpontú. Minden oktatáson öntözéssel készítjük elő a piciket a merülésre. Ha a gyermek negatív reakciót mutat, akkor nem engedem merülni aznap. Közös énekléssel,  játékkal segítjük a piciket, hogy komfortosan érezzék magukat a foglalkozás közben.

Kisgyermek úszás

( 2-4 év )

A foglalkozások anyaga mindig igazodik a gyerekek életkori sajátosságaihoz, tudásszintjéhez. Játékos feladatokkal fejlesztjük a kicsik mozgását, hogy önállóan lebegjenek háton és hason is a vízen, és a víz alatt magabiztosak legyenek, önállóan használják a vízi kukacot és az úszódeszkát, bátran ugorjanak a vízbe. Az oktató a vízben segíti a kicsik vízbiztosságának kialakulását és az úszás alapjainak elsajátítását.

Úszás felkészítés

( 4 év + )

A foglalkozás célja az úszást előkészítő, megalapozó mozdulatok, légzés technika elsajátítása, és a bátorság megszerzése. A kar és lábtempók összekötése, a technika finomítása, később pedig az edzettség szintjének növelése.

Sellőúszás

A sellőúszás technikája nagyon hasonlít az uszonyos úszáshoz, ahol delfinező hullámzó mozgással és egy mono uszonnyal tudunk haladni a víz alatt. A delfinezés megmozgatja a lábat, feneket és a törzs izomzatát is. Nem a gyorsaságon van a hangsúly, hanem a kifinomult, látványos mozdulatokon, amelyekkel a kicsik víz alatti mozgását lehet fejleszteni.

Ajándékozz Ficánka élményt!

A századik játék helyett ajándékozz egy kellemes családi programot, ami élmény a babának és a szülőknek egyaránt!

Érdekel